+Dodaj ogłoszenie

Ubezpieczenie rowerowe – dlaczego warto?

Ubezpieczenie rowerowe – dlaczego warto?

Rowerzysta rowerzyście nierówny. Jedni z nas wsiadają na rower codziennie, a inni – tylko w sezonie. Niektórzy cenią sobie stylowe jednoślady, a dla innych wygląd schodzi na dalszy plan. Część rowerzystów uwielbia szalone, wielokilometrowe wyprawy po lasach, a część najlepiej czuje się jeżdżąc spokojnie po mieście. Jednak jest coś, co łączy wszystkich rowerzystów: nie są w stanie przewidzieć każdego możliwego zdarzenia. Niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o swoje bezpieczeństwo, zawsze możesz znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji, w której kask, odblaski czy światła nic nie pomogą. Nie wszystkich problemów możesz uniknąć, ale możesz zabezpieczyć się przed ich konsekwencjami, wybierając odpowiednie ubezpieczenie rowerowe. 

Uważasz, że ubezpieczenie nie jest dla ciebie? Że dedykowane jest tylko profesjonalistom, posługującym się drogim sprzętem? Błąd. Ubezpieczenie rowerowe Koło za kołem przeznaczone jest  dla rowerzystów miejskich i amatorów rekreacyjnych czy rodzinnych wycieczek. Przydaje się w sytuacjach losowych, które mogą spotkać każdego z nas, niezależnie od rowerowych upodobań. Poznaj niektóre z nich.


Pęknięcie dętki uniemożliwiające dalszą jazdę, na drodze publicznej, w miejscu oddalonym ponad 15 km od domu

Z pomocą przychodzi usługa Pomoc Rowerowa (assistance rowerowe). W tej sytuacji ubezpieczenie pokrywa koszty usprawnienia lub naprawy roweru na miejscu zdarzenia. W przypadku, gdy naprawa nie jest możliwa, assistance odpowiada za zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu rowerzysty i roweru do domu lub najbliższego warsztatu naprawczego. Z usługi można skorzystać 2 razy w ciągu roku, do kwoty 500 zł za zdarzenie. Warto jednak wiedzieć, że koszt części zamiennych ponosi ubezpieczony rowerzysta.

Kradzież roweru spod domu lub sklepu

Niezależnie od miejsca zdarzenia, ubezpieczenie rowerowe pozwala uzyskać zwrot 100% wartości ubezpieczonego jednośladu. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie dotyczy wyłącznie odpowiednio zabezpieczonych rowerów. Pozostawiony na zewnątrz pojazd powinien być przypięty u-lockiem lub zapięciem składanym do stałego elementu (np. barierki lub słupa), które uniemożliwią zdjęcie zabezpieczenia roweru.  Rower powinien być przypięty w każdej sytuacji – nawet, jeśli wchodzisz do sklepu tylko na chwilkę, twój jednoślad może stać się pokusą dla złodzieja! Wydaje ci się, że warto ubezpieczać tylko drogi, profesjonalny sprzęt? Niekoniecznie. Ubezpieczeniem rowerowym można objąć każdy jednoślad kupiony w ciągu ostatnich 2 lat za maksymalnie 5 000 zł.

Wypadek z udziałem pieszych lub innych uczestników ruchu

Utrata równowagi, zamyślenie, nierówna droga czy nagłe problemy ze sprzętem – to tylko niektóre z powodów, które mogą sprawić, że jadąc rowerem spowodujesz wypadek, potrącisz pieszego lub uszkodzisz czyjeś mienie. Koszty związane z taką sytuacją mogą być całkiem spore. OC rowerzysty stanowi zabezpieczenie aż do kwoty 20 000 zł! Masz wrażenie, że takie wypadki cię nie dotyczą? Warto pamiętać, że OC rowerowe dotyczy także zdarzeń podczas wsiadania czy zsiadania z roweru. Zabezpiecza cię od odpowiedzialności finansowej np. za zarysowanie karoserii czyjegoś auta.


Wypadek skutkujący uszkodzeniem ciała

Nieważne, jaki masz kask i jak ostrożnie jeździsz – nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się każdemu. Złamania, skręcenia czy inne trwałe urazy nigdy nie należą do przyjemności. Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwego wypadku sprawia, że w tej przykrej sytuacji nie musimy troszczyć się przynajmniej o pieniądze. Ubezpieczenie NNW rowerowe działa w przypadku śmierci lub uszkodzenia ciała i stanowi zabezpieczenie do 20 000 zł. 

Uszkodzenie gadżetów rowerowych

Inwestycje w bezpieczeństwo zawsze mają sens. Zdarza się jednak, że w wyniku wypadku nasze gadżety rowerowe zostaną uszkodzone. Ubezpieczenie AC pozwala na uzyskanie zwrotu ich kosztów do kwoty 300 zł. Dotyczy takich przedmiotów jak kask, kamizelka odblaskowa, rękawice rowerowe, ochraniacze, okulary przeciwsłoneczne czy obuwie. 

Ubezpieczenie Koło za kołem działa na terenie Polski i nie obejmuje szkód powstałych w wyniku startu w zawodach kolarskich czy wyczynowych treningów. Uwaga: ubezpieczenie nie dotyczy rowerów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Czy warto?

Pamiętaj, że ubezpieczenie rowerowe to coś więcej niż dbanie o sprzęt. To również przejaw troski o swoje zdrowie – w razie wypadku pieniądze uzyskane z odszkodowania mogą znacznie ułatwić czas rekonwalescencji.

Więcej informacji o ubezpieczeniu rowerowym znajdziesz na stronie Koło za kołem. Szczegóły (także wyłączenia odpowiedzialności) są zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550