+Dodaj ogłoszenie

Rower na zakupach – tak czy nie?

Rower na zakupach – tak czy nie?

Każda okazja jest dobra, żeby wsiąść na rower! Najchętniej jeździmy weekendowo, w celach rekreacyjnych czy treningowych lub po to, żeby ułatwić sobie codzienne poruszanie się – najczęściej na trasie praca-dom. A gdyby tak wybrać się rowerem na zakupy? To ma sens. W ten sposób można nieco ułatwić sobie życie.

Szybko i sprawnie

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że rower w mieście jest niezastąpiony. Niekończące się korki? Rowerzyści szybko zapominają, jak mogą uprzykrzać życie. Jeśli należysz do osób, które zakupy traktują jako nieuniknioną konieczność, nie dokładaj sobie stresu w drodze do centrum handlowego – jedź rowerem! Uznajesz zakupy za wspaniałą rozrywkę? Uniknięcie korków sprawi, że nic nie zepsuje Ci tego udanego dnia. Popularność jednośladów sprawia, że coraz częściej spotykamy drogi rowerowe w popularnych i chętnie odwiedzanych miejscach, na przykład w okolicy centrów handlowych. Obecność tego typu infrastruktury znacznie poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy.  Dodatkowym ułatwieniem są stacje rowerów miejskich, często umiejscawiane w pobliżu galerii handlowych. Pozwalają w drodze na zakupy spontanicznie przesiąść się na rower i stanowią świetne udogodnienie dla osób, które nie posiadają własnego jednośladu. 


Wygodne parkowanie

Parkingi w centrach handlowych rzadko stanowią ulubione miejsca kierowców. Często są bardzo wymagające, a jeszcze częściej – zwyczajnie zatłoczone. Tymczasem rowerzyści zwykle nie mogą narzekać na brak miejsc parkingowych dla swoich jednośladów. Co więcej, galerie coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom rowerzystów i oprócz wygodnych, zadaszonych parkingów rowerowych oferują także dodatkowe udogodnienia, na przykład parkingi podziemne czy możliwość wypożyczenia zapięcia do roweru. Dzięki temu Twój rower jest bezpieczny nawet wtedy, gdy spontanicznie zdecydujesz się na zakupowy wypad.

Sposoby na niepogodę

Najczęściej rezygnujemy z roweru ze względu na pogodę. Nawet delikatna mżawka podczas dłuższej przejażdżki może sprawić, że ubrania będą mokre. Czy to wystarczający powód, żeby zamienić dwa kółka na cztery? Niekoniecznie. Pomocna okazuje się tu wygodna szatnia, a także, niestety nadal rzadko spotykane, specjalna pralnie czy suszarnie dla rowerzystów. Dzięki nim nawet w deszczowy dzień możesz zapewnić sobie komfort robienia zakupów w suchym ubraniu, bez konieczności noszenia ze sobą mokrych okryć. Nie musisz zmieniać swoich planów, jeśli miałeś wyskoczyć na zakupy po pracy, a pogoda nieoczekiwanie spłatała Ci figla.


Bez wyrzutów sumienia

Zakupy, nawet najprzyjemniejsze, potrafią być męczące. Z kolei zmęczenie często sprawia, że nabieramy ochoty na coś pysznego. Twoje zachcianki bywają kaloryczne? Spokojnie! Skoro przyjechałeś do galerii na rowerze, spaliłeś już sporo kalorii. To oznacza, że możesz pozwolić sobie na małe co nieco. Pamiętaj tylko, żeby nie powtarzać tego zbyt często! ;) 

My nie mamy już żadnych wątpliwości - centrum handlowe to kolejne miejsce, które warto odwiedzić na rowerze!

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550