+Dodaj ogłoszenie

Czy warto postawić na klasyczną damkę? Wybieramy najlepszy rower dla kobiet

Czy warto postawić na klasyczną damkę? Wybieramy najlepszy rower dla kobiet

Jeszcze kilka lat temu rynek dwóch kółek skupiał się na paru typach rowerów, głównie kolarzówkach oraz mniej lub bardziej rozbudowanych modelach rowerów górskich. Dziś półki uginają się od ciężaru różnorodnego sprzętu przeznaczonego do jazdy po mieście i do długich, weekendowych wyjazdów. Wśród nich są modele przeznaczone dla kobiet i dedykowane ich potrzebom. Wbrew pozorom rowery dla kobiet to nie tylko klasyczne damki, ale także bogaty wybór damskich rowerów górskich, trekkingowych oraz szosowych. 


Jakie są dostępne rodzaje rowerów dla kobiet?

Rowery dla kobiet cechują się prostą konstrukcją zapewniającą komfortową i bezpieczną jazdę. Często są wyposażone w różnego rodzaju kosze do przewożenia drobnych rzeczy, np. zakupów lub torebek. Producenci najczęściej wybierają aluminiowe ramy, dzięki czemu rower damski jest lżejszy o kilka kilogramów od męskich modeli.  

rowery trekkingowe 

To modele rowerów dla kobiet, które uwielbiają długodystansowe wyprawy. Specjalna konstrukcja ramy, prosta od kierownicy ku siodełku, zapewnia najlepszą optymalizację pracy ciała podczas wjazdu na wzniesienia. Wyposażony w mocne i solidne hamulce pozwala zapanować nad jednośladem podczas stromych zjazdów. Rowery trekkingowe dla kobiet wyposażone są w nieco szersze siodełko i kierownicę bardziej zbliżoną do ramy, co zapewnia wygodną jazdę i możliwość pełnej kontroli roweru. Ich opony stanowią kompromis między szerokimi oponami rowerów górskich a wąskich opon klasycznych damek. Jeśli zależy nam na połączeniu roweru górskiego i szosowego, warto postawić na model trekkingowy, który wyposażony w lekki bagażnik i błotnik doskonale sprawdzi się na ubitych wiejskich drogach.

rowery szosowe 

To propozycja dla pań, które lubią szybką jazdę. Rowery szosowe umożliwiają rozwinięcie maksymalnej prędkości dzięki utrzymaniu aerodynamicznej sylwetki podczas jazdy.  Rower szosowy to sprzęt polecany paniom, które dużo czasu spędzają na jeździe po twardych powierzchniach, np. asfalcie. Dzięki dużym, 28-calowym wąskim oponom i wygodnej ramie umożliwia przyjęcie aerodynamicznej pozycji podczas jazdy. Rower szosowy z prostą kierownicą określa się mianem roweru fitness.

rowery górskie

Rowery górskie idealnie sprawdzą się u kobiet, którym niestraszne są trudne warunki jazdy: w lesie, na łąkach, błotnistych terenach czy po piasku. Tutaj liczy się też waga modelu – często różnica dwóch czy trzech kilogramów w stosunku do męskich modeli jest znacząca i ułatwia jazdę po trudnym terenie. Najpopularniejszy jest model MTB, czyli klasyczny rower górski przeznaczony do jazdy terenowej. Charakteryzuje się szeroko rozstawionymi oponami z dużym bieżnikiem i kołami wielkości 26-29 cali. 


rowery miejskie (holenderskie)

Model miejski – określany jako najlepszy rower dla kobiet – to najpopularniejszy typ na świecie. Konstrukcja ramy umożliwia swobodne siadanie i utrzymanie prostej sylwetki podczas jazdy. Rowery tego typu są przeznaczone do rekreacyjnej, spokojnej i komfortowej jazdy. Klasyczne damki wyróżniają się nie tylko konstrukcją ramy, ale przede wszystkim dbałością o detale. Wygląd stanowi bardzo ważny czynnik podczas wyboru roweru: liczy się nie tylko design, ale także jego wyposażenie i jakość wykonanych elementów. Dostępne są pastelowe lub białe modele, wyposażone w różnego rodzaju kosze i sakiewki do przewozu torebek i drobnych sprawunków. Do podstawowego wyposażenia (bagażnik, błotnik) można dodać różnorodne koszyczki i pojemniki na bidon, co z pewnością docenią fanki długodystansowych wypraw i miłośniczki personalizacji. 

W Multibike znajdziesz najlepsze rowery miejskie dla kobiet renomowanych firm, takich jak One More Bike, Rowery Miejskie, Rowerowa Holandia i polskiej firmy GB.


Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550