+Dodaj ogłoszenie

Okolica przyjazna rowerzystom – po czym ją rozpoznać?

Okolica przyjazna rowerzystom – po czym ją rozpoznać?

Wymarzony dom zapalonego wędkarza prawdopodobnie znajduje się blisko stawu, a ten ze snów urodzonego mieszczucha – w samym tętniącym życiem centrum. A wymarzony dom rowerzysty? Pasjonaci dwóch kółek wszędzie potrafią się odnaleźć! Nie da się jednak ukryć, że niektóre miejsca są dla nich bardziej atrakcyjne niż inne. Jak rozpoznać okolicę przyjazną rowerzystom?

Dla każdego coś innego

Jak to zwykle bywa, wiele zależy tutaj od upodobań. Miłośnik kolarstwa szosowego może nie docenić leśnych ścieżek, za które wszystko oddałby zagorzały pasjonat MTB. Jaka jest więc okolica idealna? Różnorodna! Dzięki temu, w zależności od aktualnych oczekiwań, zapewnia nam zaspokojenie naszych potrzeb. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się podmiejskie lokalizacje, gdzie do miasta i jego wygód jest zaledwie „rzut beretem”, ale na co dzień można cieszyć się spokojem i, przy odrobinie szczęścia, bliskim sąsiedztwem lasu. Takie wygody gwarantuje np. Osiedle Kwiatowe w Zalasewie – umieszczone zaledwie 12 km od centrum Poznania, ale jednocześnie w cichej i spokojnej okolicy. Deweloper Planetbud doskonale wie, że to inwestycja idealna dla aktywnych osób, więc do każdego zakupionego mieszkania dodaje dwa stylowe rowery.


Ścieżki rowerowe to podstawa

A jeśli nie ścieżki, to przynajmniej porządne pobocze. Nic tak nie uprzykrza jazdy na rowerze jak świadomość, że poruszamy się po drodze, na której nie możemy czuć się do końca bezpiecznie i na której, co tu dużo kryć, najczęściej nie jesteśmy mile widziani. Znaczenie rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych dodatkowo wzrasta, kiedy podczas przejażdżek towarzyszą nam małoletni uczestnicy ruchu. Jazda po ruchliwej ulicy z małym dzieckiem to ogromny stres! Właśnie dlatego dobra okolica dla rowerzystów to taka, gdzie ruch jest niewielki lub infrastruktura jest odpowiednio przystosowana do potrzeb użytkowników jednośladów.Blisko i ciekawie

Fajnym atutem okolicy atrakcyjnej dla rowerzystów jest bliskie sąsiedztwo interesujących miejsc. Kiedy droga na północ prowadzi nad jezioro, na południe – do lasu, a ta zachodnia prosto do najbliższego miasta zawsze mamy pewność, że w czasie bliższej lub dalszej wyprawy napotkamy na swojej drodze coś ciekawego. Niezależnie od miejsca zamieszkania, warto poszukiwać rowerowych przewodników po najbliższej okolicy. Często się zdarza, że ruszamy na wyprawy w nieznane, a pod samym nosem mamy prawdziwe perełki!


A Ty, masz wymarzone miejsce, w którym chciałbyś zamieszkać?

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550