+Dodaj ogłoszenie

Rowerowy wypad za miasto – zrób to dobrze!

Rowerowy wypad za miasto – zrób to dobrze!

Pogoda za oknem sprzyja rowerowym wycieczkom! Fajnie jest wsiąść na rower i po prostu jechać przed siebie, ciesząc się słońcem, spokojem i, w zależności od upodobań, samotnością lub towarzystwem bliskich osób. Brzmi jak marzenie, szczególnie dla tych, które mieszkają w zatłoczonym mieście lub mają już dość okolicznych tras. Nawet, jeśli wycieczka rowerowa wymaga nieco więcej wysiłku, warto się na nią zdecydować!
 

Zmień codzienną trasę na lepsze

 

Sportowcy często regularnie pokonują te same trasy, aby szczegółowo porównywać swoje rezultaty i weryfikować postępy. Osoby, które na rower wsiadają raczej rekreacyjnie, mają zwykle nieco inne cele – chcą się zrelaksować, rozruszać lub zobaczyć coś ciekawego. To sprawia, że jazda po bliskich, przydomowych trasach z czasem może nie sprawiać już takiej radości jak na początku, gdy wszystko jest nowe i interesujące. 

Odkryj nowe miejsce

 

Kiedy każdy kamień i każde drzewo na trasie wygląda już nad wyraz znajomo, pora wybrać się na dalszą wycieczkę. Dobrze zmienić kierunek przejażdżki, skręcić w inną drogę niż zazwyczaj, zatrzymać się na chwilę w mijanym zwykle muzeum. Warto też rozejrzeć się w Internecie i lokalnych przewodnikach. Zamiast przemierzać setki kilometrów w poszukiwaniu rozrywki można lepiej poznać niedoceniane atrakcje, które mamy prawie, prawie pod nosem! 

Odległość nie ma znaczenia

 

Przy planowaniu trasy rowerowej na przejażdżkę największym ograniczeniem jest kondycja rowerzysty. Dobrze jest mieć świadomość tego, jaki dystans leży w naszym zasięgu.  Czasami warto też wykorzystać więcej niż jeden środek transportu. Zamiast ograniczać swoje przejażdżki, można w drodze powrotnej postawić na pociąg. Ciekawym pomysłem jest też przesiadka na… samochód. Z bagażnikiem rowerowym VOLVO łatwo można pokonać  znaczący dystans, dojechać w okolice miejsca docelowego i w dalszą drogę z przyjemnością wybrać się rowerem. 

Rowerowe wakacje – pomysł dla całej rodziny

 

Wczasy na rowerach wcale nie muszą wiązać się z codziennym pokonywaniem długich dystansów, mocno okrojonym bagażem i spaniem na polach namiotowych. Rodzinny wyjazd rowerowy też jest możliwy. Wystarczy znaleźć odpowiednią bazę noclegową, zapakować rowery na auto… i w drogę! Fajnie sprawdzą się tutaj miejsca położone w lesie lub na wsi. Mało uczęszczane drogi będą bezpieczne także dla najmłodszych uczestników wycieczki.


 

 

 

 

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550