+Dodaj ogłoszenie

Rowery łączą ludzi!

Rowery łączą ludzi!

Dość powszechnie mówi się, że człowiek człowiekowi wilkiem. A rowerzysta rowerzyście? Cóż, mimo tego, że rowerzysta też człowiek, pasjonatów dwóch kółek często stać na miły gest. Jak to wygląda w praktyce?

 

Wybierając się od czasu do czasu na dłuższą wycieczkę za miasto można zauważyć, że rowerzyści zwykle są do siebie przyjaźnie nastawieni. Uniesienie ręki lub skinienie głowy na widok innej osoby na dwóch kółkach nadal stanowi standardowe, choć coraz rzadsze powitanie w trasie.  Tak samo jak wśród piechurów na górskich szlakach, kajakarzy czy motocyklistów, okazywany jest wtedy szacunek dla osób, z którymi łączy nas wspólna pasja. Choć coraz więcej osób, szczególnie młodych, rezygnuje z tego rodzaju pozdrowień, warto jednak kultywować ten zwyczaj!

 

A w mieście?

 

W czasie przejażdżek po mieście sprawa wygląda nieco inaczej. Po pierwsze, poruszając się po ścieżkach rowerowych czy chodnikach często spotykamy bardzo dużo osób na rowerach. To sprawia, że przekazywanie pozdrowień nie jest tu tak popularne. Dodatkowo, musimy tu szczególnie zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo i nie rozpraszać się tego rodzaju gestami. Po drugie, nierzadko spotykamy tutaj osoby, które nie postrzegają roweru jako swojej pasji, ale wyłącznie jako wygodny środek transportu – nie oczekują więc, że ktoś będzie się z nimi solidaryzował.

 

Nie oznacza to jednak, że miejscy rowerzyści zupełnie nie mogą liczyć na przejawy sympatii ze strony innych miłośników dwóch kółek. Popularna kawiarnia rowerowe, Bike Cafe, oferuje zniżki na cały asortyment dla wszystkich klientów, którzy zatrzymają się na kawę, jadąc na rowerze. To pewnego rodzaju ukłon w stronę tych osób, które stawiają na ekologiczny styl życia.

 

Bądź dobrym rowerzystą!

 

Choć każdy z nas jest inny, naprawdę niewiele potrzeba, żeby być trochę lepszym człowiekiem i… rowerzystą. Zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu, pozdrowienie na podmiejskim szlaku czy zatrzymanie się, gdy widzimy, że ktoś „walczy” z rowerem na poboczu niewiele kosztuje, a sprawia, że czyjś dzień staje się milszy!

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550