+Dodaj ogłoszenie

Kraina Stu Jezior

Kraina Stu Jezior

Malownicza trasa, która pozwala w pełni docenić urodę Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. Cały szlak jest raczej pagórkowaty, a rzeźba terenu bardzo zróżnicowana – to daje gwarancję, że wycieczka nie będzie nudna. Atutem trasy jest dobre oznakowanie, dzięki któremu nietrudno odnaleźć właściwą ścieżkę.

 


 

Z rynku w Sierakowie startujemy w kierunku południowym, ulicą Daszyńskiego, zgodnie ze znakami niebieskiego szlaku rowerowego i Szlaku Stu Jezior. Przed cmentarzem odbijamy w lewo, w kierunku Kwilcza. Po lewej będziemy mijać młyn w Sierakowie. Przejeżdżamy przez tory kolejowe i dalej jedziemy prosto, trzymając się Szlaku Stu Jezior (niebieski szlak rowerowy odbija tu w prawo). Dojeżdżamy do wsi Góra położonej nad Jeziorem Wielkim. Wkrótce wjeżdżamy do Śremu i skręcamy w prawo. Kierujemy się pod górę i mijamy dwa jeziora: po lewej Jezioro Małe, a po prawej Jezioro Śremskie. Za stromym podjazdem asfalt się kończy, a my dojeżdżamy do Chalina.

 

Odbijamy w ubitą drogę polną, w lewo, w kierunku Prusimia.  Jadąc prosto, zgodnie z oznaczeniami, dojeżdżamy do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Przy tablicy informacyjnej Szlaku Powstań Narodowych dalej jedziemy prosto, a na kolejnym rozjeździe w lewo, tak, jak prowadzi żółty szlak pieszy i Szlak Stu Jezior. Po niecałych 2 km docieramy do asfaltu – tu skręcamy w prawo.

 

Niestety, jazda po asfalcie nie trwa długo. Po chwili wjeżdżamy na leśną drogę, oznaczoną jako szlak konny. Trzymamy się jej i 250 m dalej skręcamy w prawo, w kierunku Ławicy i Popowa. W Popowie odbijamy w prawo, tak, jak prowadzi główna droga, a już po kolejnych 100 m skręcamy w lewo.  Następnie dojeżdżamy do Ławicy. Wjeżdżamy tu na niebieski szlak rowerowy, który poprowadzi nas już do końca trasy na rynku w Sierakowie.

 

Po ponad 2,5 km po prawej stronie mijamy dwór w Ławicy, a za nim skręcamy w prawo w drogę szutrową.  Dalej, po prawie 3 km skręcamy w prawo, tak, jak prowadzi szlak, a po kolejnych 350 lekko w lewo. Trzymamy się oznaczeń niebieskiego szlaku rowerowego.  Przecinamy tory kolejowe, a zaraz za nimi odbijamy w prawo. Po ok. 0,5 km znajdujemy się na drodze asfaltowej – skręcamy tu w lewo i jedziemy w kierunku cmentarza w Sierakowie. Przy cmentarzu, za młynem, skręcamy w prawo, a wreszcie, wiedzeni oznaczeniami niebieskiego szlaku, docieramy do rynku. Pamiętaj, że ulica Daszyńskiego jest jednokierunkowa.

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550