+Dodaj ogłoszenie

Przez Krainę Stu Jezior

Przez Krainę Stu Jezior

Wybieramy się na przejażdżkę po wschodniej części Sierakowskiego Parku Narodowego. Trasa zachwyca urozmaiconą rzeźbą terenu, jest ciekawa przyrodniczo, ale też łatwo dostępna i niezbyt wymagająca kondycyjnie. Dodatkowo, trasa należy do doskonale oznakowanych – ta wycieczka będzie naprawdę przyjemna!

 


 

Wycieczkę rozpoczynamy na rynku w Sierakowie, skąd jedziemy  kierunku południowym, poruszając się ulicą Poznańską. Dalej wjeżdżamy na ścieżkę rowerową z oznaczeniem czerwonego szlaku rowerowego. Po prawej stronie mijamy ośrodki wypoczynkowe, a wkrótce dojeżdżamy do Jeziora Jaroszewskiego. Z lewej strony mijamy Ośrodek Wypoczynkowy Puszczyk oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, a po prawej można zauważyć zejście na plażę. Następnie, we wsi Grobia, przed figurą Chrystusa skręcamy w lewo, na żółty szlak rowerowy. Przy ostatnich zabudowaniach asfalt zmienia się w polną drogę, którą dojeżdżamy do rezerwatu „Buki nad Jeziorem Lutomskim”.

 

Trzymamy się oznaczeń żółtego szlaku rowerowego i czarnego szlaku pieszego (te drugie mogą być lepiej widoczne), po ok. 300 m na rozjeździe  kierujemy się w prawo, a dalej, po niecałym 1 km w lewo, w drogę asfaltową. Po drodze napotykamy wieś Lutomek oraz jezioro Bragant, aż dojeżdżamy do Lutomia.

 

Po 1,5 km jazdy po pagórkowatym terenie skręcamy w prawo przy kościele. Kierujemy się na Ryżyn. Po kolejnych 2,5 km przejeżdżamy przez drogę nr 133. (Jeśli chcesz wydłużyć sobie przejażdżkę, na skrzyżowaniu z drogą nr 133 skręć w prawo. Wycieczka do Chrzypska Wielkiego pozwoli na okrążenie Jeziora Chrzypskiego. Nadłożymy w ten sposób ok. 30 km, ale napotkane po drodze krajobrazy są tego warte.)

 

Jedziemy prosto i wkrótce przejeżdżamy pod torami kolejowymi – tu skręcamy w lewo. Dalej dojeżdżamy do wsi Kaczlin, gdzie na skrzyżowaniu z drogą nr 182  odbijamy w lewo, a dalej w prawo, tak, jak prowadzą znaki szlaku. Wjeżdżamy do lasu, a dalej kierujemy się w lewo, na dużym skrzyżowaniu leśnych ścieżek. Następnie znowu skręcamy w lewo, w okolicy leśniczówki Tuchola. Mijamy kapliczkę w Tucholi i skręcamy w lewo. Po prawie 4,5 km dojeżdżamy do drogi nr 182. Dalej skręcamy w prawo na Międzychód i tą drogą dojeżdżamy aż do mety na rynku w Sierakowie.

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550