+Dodaj ogłoszenie

Dłuższa wycieczka po Skokach i okolicy

Dłuższa wycieczka po Skokach i okolicy

Nieco dłuższa niż zwykle, bo niemal 50-kilometrowa wycieczka niezbyt wymagająca kondycyjnie, prowadząca przez przyjemne drogi wiodące przez głównie przez pola i lasy.  Częściowo pokrywa się z fragmentem Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonki – pozwala na zobaczenie sześciu obiektów z tego szlaku. Szlak dobrze oznakowany i przyjemny – polubią go także posiadacze rowerów o wąskich kołach!

 


 

Rozpoczynamy przejażdżkę na dworcu kolejowym w Skokach – stąd jedziemy wzdłuż torów, asfaltową drogą,  kierując się na południe.  Wkrótce skręcamy w lewo, podążając za oznaczeniami Szlaku Kościołów Drewnianych. Mijamy stawy rybne, a dalej wjeżdżamy do lasu. Dostajemy się kolejno do Antoniewa, a następnie do Antoniewa Górnego. Jadąc prosto, niedługo dojeżdżamy do wsi Glinno. W Jagniewicach odbijamy w lewo, w stronę Raczkowa. Następnie, po ok. 2 km, znów skręcamy w lewo, zjeżdżając z głównej drogi w stronę kościoła w Raczkowie.

 

Po zakończonym zwiedzaniu powracamy na główną drogę i jedziemy na wschód, w kierunku Jabłkowa. Za kościołem skręcamy w prawo, tak, jak wskazuje znak na Kiszkowo.  Jadąc dalej tą drogą, dojeżdżamy najpierw do Rybieńca, a później do Rybna Wielkiego. W Rybnie Wielkim dwukrotnie skręcamy w lewo: najpierw za wiaduktem, a następnie, zgodnie ze szlakiem, w kierunku Kłecka. Przejeżdżamy przez tory kolejowe. Po pewnym czasie znajdujemy się w Okleszynie – tu skręcamy w prawo na Zakrzewo, a następnie docieramy do Łagiewnik Kościelnych. Za wysepką, nieco za drzewami, możemy znaleźć kolejny z drewnianych kościołów na naszym dzisiejszym szlaku.

 

Po obejrzeniu kościoła wracamy do głównej drogi i jedziemy w prawo, zgodnie ze szlakiem, w kierunku wsi Ujazd. Mijamy na trasie wieś Myszki, a po niecałych 2,5 km skręcamy dwukrotnie w prawo, nadal jadąc zgodnie ze szlakiem. Kierujemy się na zachód i wkrótce dojeżdżamy do Kiszkowa. Po niecałym kilometrze mijamy po lewej stronie drogi dwa miejscowe kościoły: drewniany i murowany.

 

Za kościołami w Kiszkowie kierujemy się w prawo, na Sławę. Po ok. 6 km dotrzemy do Rejowca.

 

Po wjechaniu do wsi mijamy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za nim i za szkołą podstawową odbijamy w prawo, w kierunku na Sławiany. Następnie, po ok. 150 m skręcamy w lewo. Polno-leśna ścieżka wiedzie zgodnie z Cysterskim Szlakiem Rowerowym. Na rozwidleniu wybieramy drogę w prawo, a na kolejnym – prosto. 2,5 km dalej skręcamy delikatnie w lewo, a ok. 700 m znowu skręcamy w lewo, tak, aby wjechać na drogę asfaltową. Za torami, po ponad 3 km skręcamy w prawo i wkrótce znajdujemy się na mecie – stacji PKP w Skokach.    

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550