+Dodaj ogłoszenie

Skoki i okolice

Skoki i okolice

Trasa wyjątkowo atrakcyjna pod względem widoków, wiedzie drogami na północ od Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka”. W czasie przejażdżki można podziwiać drewniany kościół w Rejowcu, Górę Zamkową i liczne jeziora polodowcowe.  Szlak jest raczej łatwy i dobrze oznakowany – warto go odwiedzić!

 


 

Startujemy ze stacji PKP w Skokach – tu wjeżdżamy na czarny szlak. Kierujemy się na południe. Ok. 200 m dalej skręcamy w lewo i przejeżdżamy przez tory.  Gdy ścieżka rowerowa się kończy, dalej jedziemy szosą. Trzymamy się oznaczeń Szlaku Kościołów Drewnianych oraz Cysterskiego Szlaku Rowerowego. Wkrótce skręcamy w lewo, kierując się oznaczeniem szlaku cysterskiego i wjeżdżamy do lasu. Po ok. 4 km dojeżdżamy do Rejowca.

 

Po 300 m odbijamy w prawo. Docieramy w ten sposób do drogi asfaltowej. Następnie skręcamy w lewo obok krzyża i szkoły podstawowej. Za miejscowym kościołem skręcamy w prawo, zgodnie z oznaczeniem R-9, w kierunku Dzwonowa – prowadzi tu leśna ścieżka. Po niecałych 3,5 km widzimy zabudowania wsi Niedźwiedziny. Tu skręcamy w drogę asfaltową, w prawo i kierujemy się oznaczeniami Dużego Pierścienia Rowerowego w kierunku Sławicy. Mijamy wyrobiska zakładu górniczego DH Niedźwiedziny.

 

Po ok. 1 km znajdujemy się w Sławicy, a później odbijamy w lewo za przystankiem autobusowym, w ulicę Brzezińską. Zachowaj tu czujność, bo oznaczenie umieszczone jest na kamieniu z lewej strony, nieco w krzakach, więc pozostaje słabo widoczne. Wkrótce przejeżdżamy przez tory kolejowe, a dalej przez drogę wojewódzką nr 196. Leśna droga prowadzi nas w kierunku jezior Brzeźno i Włókna. Po pewnym czasie wjeżdżamy na asfalt przy pierwszych zabudowaniach w Brzeźnie. Przy przystanku, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Po chwili asfalt się kończy i znowu znajdujemy się leśnym trakcie, który doprowadzi nas do Gozdowica. Po wyjechaniu z lasu kierujemy się w lewo, zgodnie ze szlakiem rowerowym. Po ok. 2 km dwukrotnie skręcamy w prawo – najpierw na drogę asfaltową, a później na polną ścieżkę w kierunku Łoskonia Starego.

 

(Jeśli masz ochotę zobaczyć drewniany kościół św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie, na skrzyżowaniu z szosą odbijamy w lewo, a po zwiedzaniu wracamy do tego samego punktu trasy).

 

Ubitą drogą kierujemy się na północ, mijamy jezioro Łoskoń i „Łoskoniówkę” (znajdziemy tu parking, plac zabaw, miejsce na ognisko i zadaszony grill). Ok. 3 km na rozwidleniu kierujemy się prosto, w miejscu, gdzie Pierścień Rowerowy odbija w lewo.  Dostajemy się na szlak R-9, którym wkrótce docieramy do drogi Asfaltowej w Budziszewicach. Dalej skręcamy w prawo, w kierunku Skoków. Wkrótce dojeżdżamy do Potrzanowa.

 

Po niecałym kilometrze skręcamy zgodnie z oznaczeniem R-9, w prawo, po czym jedziemy wzdłuż lasu aż do Skoków. Przecinamy skrzyżowanie z ulicą Poznańską, następnie pokonujemy most na Małej Wełnie. Po prawej stronie mijamy drewniany kościół św. Mikołaja. Wkrótce wjeżdżamy w ulicę Dworcową, która doprowadzi nas do stacji PKP, gdzie kończymy wycieczkę.

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550