+Dodaj ogłoszenie

Przejazd Doliną Wełny

Przejazd Doliną Wełny

Idealna wycieczka dla wszystkich, którzy podczas jazdy rowerem cenią sobie przyjemne dla oka widoki. Na trasie można zobaczyć miniatury dawnych młynów i wiatraków, prezentowane w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego – to ciekawa atrakcja szczególnie dla najmłodszych!

Szlak słabo oznakowany – wycieczka wymaga bacznego śledzenia punktów orientacyjnych.

 


 

Wyprawę rozpoczynamy na rynku w Obornikach – stąd kierujemy się ulicą Piłsudskiego na północny wschód. Po lewej stronie mijamy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Ok. 1 km dalej możemy zauważyć pierwsze oznaczenia zielonego szlaku pieszego. Wkrótce (po ok. 250 m) skręcamy lekko w lewo, zgodnie z oznaczeniami szlaku. Dalej wjeżdżamy na ścieżkę rowerową, która prowadzi po lewej stronie drogi krajowej nr 11.

 

Dojeżdżamy do wsi Kowanówko, co możemy zauważyć mijając tablicę wjazdową. Z głównej drogi zjeżdżamy w lewo, kierując się na zachód. Następnie na rozjeździe skręcamy zgodnie z oznaczeniami zielonego szlaku pieszego w lewo, w ulicę Sanatoryjną. Po pewnym czasie droga asfaltowa się kończy, a my opuszczamy wieś. Po chwili skręcamy w prawo. Dalej trzymamy się znaków szlaku rowerowego, który po ok. 200 m poprowadzi nas w lewo. Po niecałym kilometrze, na rozstaju dróg skręcamy w prawo.  Oznaczenia szlaku rowerowego są tutaj słabo widoczne, ale można trzymać się pomarańczowych tasiemek, przewiązanych wokół pni mijanych drzew. Na kolejnym rozwidleniu jedziemy prosto, a na następnym w prawo (wjeżdżamy w drogę pożarową nr 23). Po ok. 200 m znowu skręcamy w prawo (tym razem w drogę pożarową nr 22). Jedziemy leśną, wijącą się ścieżką. Po ok. 700 m po raz kolejny skręcamy w prawo, pod kątem prawie 90 stopni. We wsi Rożnowo przejeżdżamy przez rzekę Wełnę i skręcamy w lewo. Jedziemy piaszczystą drogą, oznaczoną jako szlak konny. W ten sposób dojeżdżamy do asfaltowej drogi w Jaraczu – tu skręcamy w lewo. Przejeżdżamy przez most na Wełnie i odbijamy w prawo, kierując się do Muzeum Młynarstwa.

 

Po zwiedzaniu zawracamy do mostu na Wełnie i jedziemy prosto, aż dostaniemy się do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 426. Tu odbijamy w prawo, w kierunku wsi Rożnowice.  Wkrótce zjeżdżamy z asfaltu, który zamienia się w bitą drogę leśną. Wjeżdżamy tu na zielony szlak pieszy. Dalej nasza droga prowadzi prosto i tak też kierujemy się na rozwidleniu, trzymając się dalej ogrodzenia po lewej stronie. Ok. 200 m dalej zjeżdżamy z niewielkiej górki i dalej kierujemy się prosto. Dojeżdżamy nad brzeg rzeki Wełny. Wkrótce skręcamy w lewo, w ulicę Malinową, dalej kierujemy się w prawo i po chwili znów w lewo, tym razem w ulicę Jeżynową.  Po niecałym 0,5 km dojeżdżamy ulicą Przyjaciół Dzieci do drogi krajowej nr 11,  wjeżdżamy na ścieżkę rowerową (po prawej stronie drogi) i już po ok. 100 m mijamy tablicę z nazwą wsi Kowanówko. Po chwili znajdujemy się w Obornikach. Na koniec trasy, czyli na rynek, dostaniemy się znaną nam już drogą – zielonym szlakiem pieszym i ulicą Piłsudskiego.

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550