+Dodaj ogłoszenie

Murowana Goślina i okolice

Murowana Goślina i okolice

Niedługa pętla, w sam raz na popołudniową przejażdżkę. Trasa wiedzie przez dawne majątki ziemskie i gospodarstwa, zahaczając także o urokliwe lasy Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka”. Trasa w całości jest oznakowana szlakami rowerowymi lub pieszymi.

 


 

Wyruszamy ze stacji PKP w Murowanej Goślinie. Kierujemy się na północ, wzdłuż torów, cały czas trzymając się trasy z oznaczeniem R-4. Po niecałych 500 m odbijamy w prawo, w ulicę Polną. Przecinamy tory i kierujemy się prosto. Po pewnym czasie dojeżdżamy do Boduszewa.

 

(Jeśli chcesz zobaczyć pałac, skręć w prawo zgodnie z drogowskazem przy sklepie.)

 

Jedziemy dalej prosto, aż dojedziemy do rozjazdu przy krzyżu. Tutaj wybieramy drogę prowadzącą na Kiszkowo. Mniej więcej 1 km dalej odbijamy w prawo, zgodnie z oznaczeniem szlaku R-4.  Wkrótce nawierzchnia zmienia się w brukowaną drogę. Kilkaset metrów dalej, po wyjechaniu na bruk, czeka nas stromy zjazd do wsi Głęboczek.  Przedostajemy się na drugą stronę przez most, podjeżdżamy pod krótki, stromy podjazd i dalej jedziemy w kierunku Łopuchowa. Ok. 2 km dalej miniemy Jezioro Leśne. Ok. 0,5 km dalej dojedziemy do poprzecznej drogi asfaltowej – tu skręcamy w prawo, zgodnie z kierunkiem trasy R-5. Trzymając się drogi, dostaniemy się do zielonego szlaku pieszego. Przecinamy tory kolejowe oraz drogę nr 196 (z Murowanej Gośliny do Skoków), aż w końcu, nie zbaczając ze szlaku, dojeżdżamy do Łopuchowa.

 

Przejeżdżamy przez Łopuchowo, cały czas kierując się znakami zielonego szlaku pieszego. Dalej, jadąc długą aleją lipową, docieramy do Wojnowa. Tu skręcamy w prawo za sklepem, a następnie w lewo, zgodnie ze znakiem kierującym nas na Murowaną Goślinę. Ponad 1 km dalej skręcamy w lewo, wjeżdżając na większą drogę (Murowana Goślina – Rogoźno). Tutaj skręcamy w lewo, w ulicę Polną i dojeżdżamy do torów. Przed przejazdem kolejowym skręcamy w prawo. Kończymy wycieczkę na dworcu PKP.


Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550