+Dodaj ogłoszenie

Szlak Piastowski aż do Gniezna

Szlak Piastowski aż do Gniezna

Łatwa do przejechania, średniej długości trasa prowadząca między Lednogórą a Gnieznem.  Dla ciekawych, na trasie znajdzie się wiele interesujących punktów wartych odwiedzenia: skansen Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, Muzeum Pierwszych Piastów w Dziekanowicach, Katedrę w Gnieźnie i Muzeum Początków Państwa Polskiego.  Szlak jest dobrze oznakowany i biegnie głównie po asfaltowych, bocznych drogach.

 


 

Zaczynamy wycieczkę na stacji kolejowej w Lednogórze, gdzie możemy dotrzeć pociągiem z Poznania w ok. 40 minut. Stąd kierujemy się za znakami rowerowymi R-10, na północ, drogą asfaltową. Po prawie 2 km docieramy do trasy Poznań – Gniezno – przejeżdżamy przez nią na pasach ze światłami i odbijamy w prawo, w drogę rowerową. Po 1 km zjeżdżamy w lewo, w stronę Muzeum Pierwszych Piastów – wjeżdżamy na szlak R-11. Po ponad 0,5 km z lewej strony mijamy skansen Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Jadąc dalej, po niecałym kilometrze docieramy do wsi Dziekanowice.

 

Po wjechaniu do Dziekanowic skręcamy w prawo, a następnie kierujemy się prosto, obok kościoła św. Marcina. Dalej dojeżdżamy do skrzyżowania z prostopadłą szosą, na którym skręcamy w lewo. Trzymamy się asfaltu i skręcamy w prawo na rozjeździe przy kapliczce.  Następnie wjeżdżamy w pierwszą drogę asfaltową w lewo i kierujemy się nią w stronę Rzegnowa. Po przejechaniu przez wieś, dalej trzymamy się asfaltu, aż dojedziemy do drogi nr 197 – tu skręcamy w prawo. Przejeżdżamy przez wieś Braciszewo. Następnie skręcamy w lewo, za drogowskazem na Piekary. Warto uważnie rozglądać się wokół – momentami widać tu już Katedrę Gnieźnieńską. 2 km od skrętu na Piekary mijamy tablicę wjazdową do Gniezna. 800 m dalej skręcamy w prawo, w drogę nr 190. Do centrum miasta i Katedry w Gnieźnie wiedzie stąd prosta droga.

 

Przy samej katedrze wiedzie czerwony szlak rowerowy, który prowadzi prawie do samej Lednogóry. Najpierw skręcamy w prawo, w kierunku jeziora Jelonek, a po jego objechaniu znajdujemy się koło Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tu kierujemy się w lewo, a niecałym 0,5 km w prawo. Później skręcamy w prawo w ulicę Elizy Orzeszkowej. Po prawie 3 km znajdziemy się na szerokiej polnej drodze. Po przejechaniu nią kilometra, skręcamy w prawo, a później, w pierwszą drogę w lewo. W Woźnikach, ok. 2 km dalej, wjeżdżamy na asfalt, którym poruszamy się w kierunku torów. Przed przejazdem kolejowym odbijamy w prawo, a przez tory przejeżdżamy dopiero w Pierzyskach. Jedziemy prosto. Na kolejnym rozjeździe nadal jedziemy prosto, a później skręcamy w prawo. Po dojechaniu do poprzecznej szosy skręcamy w lewo, a następnie wybieramy pierwszą polną drogę w prawo. Po prawie 2 km przejeżdżamy pod wiaduktem, by dostać się do poprzecznej drogi asfaltowej nr 434. Przy wjeździe do Fałkowa skręcamy w lewo, a zaraz potem skręcamy na Dziekanowice. Po przejechaniu torów skręcamy w lewo, na drogę tuż za przejazdem. Wkrótce wyjeżdżamy na asfalt, który doprowadzi nas do trasy Poznań – Gniezno.  Tutaj jedziemy w lewo, ścieżką rowerową, wzdłuż szosy, a następnie na skrzyżowaniu w Lednogórze skręcamy zgodnie z trasą rowerową R-10 na Imielno. Po 2 km nasza wycieczka dobiega końca na stacji kolejowej w Lednogórze.    

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550