+Dodaj ogłoszenie

W poszukiwaniu drewnianych kościołów

W poszukiwaniu drewnianych kościołów

Łatwa trasa o średniej długości. Jadąc nią, poznasz walory przyrodnicze i krajoznawcze południowej strony Puszczy Zielonki.  Po drodze warto zobaczyć drewniane kościoły w Wierzenicy i Uzarzewie, a także Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie.

 

Szlak w większości jest dobrze oznakowany. Podłoże na trasie jest zmienne – od wygodnych dróg leśnych i asfaltowych, aż po drogi polne i szutrowe.

 


  

Startujemy ze stacji PKP w Kobylnicy, skąd kierujemy się drogą asfaltową na północ. Przecinamy drogę krajową Poznań-Gniezno (zachowaj szczególną ostrożność!). 200 m za drogą odbijamy w lewo, zgodnie z trasą rowerową R-1. Kolejny raz skręcamy w lewo, gdy wyjedziemy na asfaltową nawierzchnię. Dojeżdżamy do Wierzenicy.

 

Przez kolejne kilometry przemieszczamy się po drodze asfaltowej. W Wierzonce, 2,5 km za charakterystycznym drewnianym kościołem, docieramy do większej szosy i odbijamy w lewo.  Dalej, w Mielnie, skręcamy w szeroką drogę leśną, cały czas śledząc oznaczenie R-1. Następnie spotykamy na swojej drodze skrzyżowanie z figurą Matki Bożej – tu skręcamy w prawo, kierując się niebieskimi znakami Dużego Pierścienia Rowerowego. Następnie, na rozjeździe, wybieramy lewą odnogę.  Po ok. 1km skręcamy w prawo, tak, jak prowadzą znaki niebieskiego szlaku pieszego . (Uważaj, zakręt jest dość słabo oznakowany. Jeśli go przejedziesz, zobaczysz oznaczenia niebieskiego szlaku pieszego i Dużego Pierścienia Rowerowego – to znak, że musisz się kawałek cofnąć.) Jadąc dalej miniesz leśniczówkę Ludwikowo i sporą polanę (świetne miejsce na piknik!). Następnie skręć w lewo, gdy dojedziesz do drogi asfaltowej. W ten sposób dotrzesz do Tuczna. Później skręć w prawo, w kierunku Kołatki, wjeżdżając w szeroką leśną drogę. Wiedzie tu trasa rowerowa R-2 – nią dojeżdżamy aż do Biskupic. W Kołatce wyjeżdżamy na drogę asfaltową, aż 2 km zbliżymy się do Jeziora Kowalskiego.  Przejeżdżamy pomiędzy dwoma częściami jeziora. Dalej przecinamy krajową drogę nr 5. Dalej skręcamy w lewo i przejeżdżamy przez tory. Kolejny zakręt w prawo, w kierunku na Uzarzewo. Zjeżdżamy z asfaltu i jedziemy dalej szutrową, polną drogą.

  

W Uzarzewie wyjeżdżamy na drogę asfaltową, na której kierujemy się w lewo. Niecałe 0,5 km dalej znowu odbijamy w prawo, wybierając ubitą polną drogę (szukaj znaków dojazdowych do Ringu wokół Poznania). Za ok. 1 km napotkamy krzyżówkę, na której należy skręcić w prawo, a na następnej – w lewo. Jadąc dalej prosto, wyjedziemy na asfalt, którego powinniśmy trzymać się aż do ruchliwej szosy – tu skręcamy w prawo. Najbezpieczniej jest tu poruszać się po chodniku, aż dojedziesz do mety – dworca PKP w Kobylnicy.    

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550