+Dodaj ogłoszenie

Kórnik i Zaniemyśl: szlakiem jezior

Kórnik i Zaniemyśl: szlakiem jezior

Niedługa i sympatyczna trasa, prowadząca pętlą wokół sześciu połączonych ze sobą jezior rynnowych: Kórnickiego, Bnińskiego, Wielkich Jezior, Małych Jezior, Łękna i Raczyńskiego.  Szlak nie jest wymagający pod względem kondycyjnym i w całości prowadzi po niezbyt ruchliwych, asfaltowych drogach.  Dodatkowo, po drodze można odwiedzić Zamek w Kórniku, dwory w Jeziorach Wielkich i Łęknie oraz Wyspę Edwarda na Jeziorze Raczyńskim.

 


 

Wycieczkę rozpoczynamy pod Urzędem Miasta w Kórniku, kierując się ulicą Zamkową w stronę Śremu i Rawicza. Bardzo szybko, bo już po 200 m mijamy po lewej stronie neogotycki zamek. Po chwili dostajemy się na ścieżkę rowerową, która prowadzi wzdłuż zachodniego brzegu Jeziora Kórnickiego. Jadąc prosto dojeżdżamy do Bnina i wkrótce znajdujemy się na bnińskim rynku.

 

Dalej, przy drogowskazie na Błażejewko, skręcamy w lewo. Można tu zauważyć oznaczenia czerwonego szlaku rowerowego, które towarzyszyć nam będą przez większość trasy. Po chwili skręcamy w lewo (zachowaj czujność, bo w prawo też prowadzi czerwony szlak, ale dedykowany pieszym) i przemieszczamy się na południowy wschód wzdłuż brzegu Jeziora Bnińskiego. Dalej wjeżdżamy do Błażejewka. Przejeżdżamy przez nie i dojeżdżamy do wsi Jeziory Wielkie.

 

Po niecałym kilometrze skręcamy w prawo (główna droga Kórnik – Zaniemyśl). Przejeżdżamy przez wsie Jeziory Małe i Łękno , przemieszczając się wzdłuż jezior o tych samych nazwach.

 

Po ponad 0,5 km wjeżdżamy do Zaniemyśla. Po lewej stronie mijamy ceglany kościół św. Wawrzyńca. Dalej jedziemy prosto – punktem charakterystycznym po prawej będzie Jezioro Raczyńskie, a po lewej kościół Niepokalanego Serca NMP.  Skręcamy zgodnie z drogowskazem na wyspę Edwarda, w prawo. 100 m dalej wjeżdżamy w prawo, w wąską uliczkę, wiodącą między zabudowaniami. Zjeżdżamy ze ścieżki pieszo-rowerowej nad Jezioro Raczyńskie. Dojeżdżamy do tymczasowo nieczynnej przystani promowej, a następnie wracamy do drogi głównej.  Po ponad 2 km dojeżdżamy do wsi Majdany, a kawałek dalej odbijamy w prawo, w kierunku Zwoli. Poruszając się po drodze asfaltowej, dostajemy się do drogi nr 432 i tu skręcamy w prawo. Niecałe 0,5 km dalej znowu znajdujemy się na drodze do Kórnika. Skręcamy w lewo, w ulicę Poznańską. Przemieszczamy się wzdłuż jezior, mijając po drodze takie wsie jak Łękno, Jeziory Wielkie (tu jedziemy prosto, tak, jak wskazuje znak na Prusinowo) i Bnin, aby ostatecznie dotrzeć do Kórnika.  

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550