+Dodaj ogłoszenie

Świat pełen rowerzystów

Świat pełen rowerzystów

Świat pełen rowerzystów

 

Wiosna, lato, jesień stanowią świetny okres dla fanów dwóch kółek. Kiedy pogoda dopisuje, znacznie łatwiej zdecydować się na aktywny wypoczynek. Nawet osoby, które zdecydowanie wolą leniwy relaks, w wakacje od czasu do czasu postanawiają się wskoczyć na rower. Bieżący rok sprzyja rowerzystom – jednoślady cieszą się coraz większym zainteresowaniem! Liczymy, że nie znikną z dróg wraz z odejściem lata.

W Polsce nie brakuje rowerzystów, którzy jeżdżą regularnie od lat. To grono ciągle się powiększa, a na ulicach gołym okiem można dostrzec ich zwiększoną aktywność. Choć zapał wielu „tegorocznych” rowerzystów może nieco przygasnąć wraz ze stopniowym ochłodzeniem, na pewno wielu z nich w tym roku nie schowa rowerów do piwnicy wraz z zakończeniem sezonu. Łagodne zimy to wielki plus dla rowerzystów! A to tylko jeden z wielu czynników, który sprawia, że pedałujemy dziś więcej i chętniej. Dlaczego coraz częściej wybieramy jednoślady?

W trosce o formę i kondycję

Jazda na rowerze to sport, który łatwo można uznać za przyjemność. Bez problemu udaje się połączyć pedałowanie z codziennym funkcjonowaniem – dojechać na rowerze do pracy czy wybrać się na przyjemną, weekendową wycieczkę. Przejażdżka rowerowa traktowana jest jako rozrywka znacznie częściej niż inne sporty, a stąd już prosta droga do regularnej aktywności. Nic dziwnego, że wiele osób, chcąc zadbać o kondycję, wybiera właśnie rower. Kręcenie kilometrów jest popularnym sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Kiedy nieśmiałe promienie słońca przypominają, że już wkrótce będzie można wskoczyć w kostium kąpielowy i wyjść na plażę, rowery często wracają do łask. A kiedy już człowiek przyzwyczai się do rowerowych endorfin, ciężko z nich zrezygnować wraz z zakończeniem lata.


Tanio i wygodnie

Nie od dziś wiadomo, że rower jest wygodnym i niezbyt kosztownym środkiem transportu. Czasami jednak potrzeba dodatkowej motywacji, by przesiąść się na dwa kółka. W tym roku wiele osób stanęło przed wyzwaniem: jak bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do pracy? Odpowiedź była oczywista! Co ciekawe, wzrost liczby rowerzystów można było zauważyć nie tylko na ulicach, ale też w hasłach wyszukiwanych w Google’u. Hasło „naprawa rowerów w pobliżu…” cieszyło się ponad dwukrotnie większym zainteresowaniem niż w poprzednich latach. Kolosalnie wzrosła też liczba wyszukiwanych tras rowerowych. Duże znaczenie ma tutaj również ciągły rozwój infrastruktury rowerowej. Kiedy ścieżek rowerowych przybywa, miejscy rowerzyści mogą poczuć się pewniej i bezpieczniej. Jazda z pewnej odległości od samochodów sprawia znacznie więcej przyjemności!


Wszystko dla zdrowia

Od wielu lat możemy obserwować globalny trend zainteresowania aktywnym trybem życia. Zdrowie ciągle jest w modzie! To dobra wiadomość także dla rowerowego świata. Dwa kółka to doskonała odpowiedź na pytanie, jak przyjemnie o siebie zadbać. Pomagają żyć nie tylko zdrowo, ale też ekologicznie. Dzięki sprzyjającym warunkom, jazda na rowerze powoli przestaje być tylko sezonową aktywnością. Wzrost popularności rowerów może mieć też więcej pozytywnych, długofalowych skutków: rozwój infrastruktury rowerowej, ciągłe poszerzanie się oferty, zarówno na rynku rowerów nowych, jak i używanych oraz poprawa jakości usług w punktach serwisowych. Już nie możemy się doczekać!


Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550