+Dodaj ogłoszenie

Rower gravel – co to jest?

Rower gravel – co to jest?

Miłośnicy przygód często wsiadają na rowery! Dwa kółka pozwalają na odkrywanie dróg, które mogą być niedostępne dla osób wybierających inne środki transportu. Ich trasy czasem prowadzą po gładkich szosach, a innym razem – po bardziej wymagających drogach szutrowych. Jaki rower wybrać, by z przyjemnością odkrywać bliższe i dalsze okolice? Gravel może być doskonałym wyborem.
Rower na każdą nawierzchnię


Rower gravelowy nazywany jest także szutrówką, bo z założenia został stworzony do jazdy po drogach szutrowych. W praktyce okazało się jednak, że jego zastosowanie jest znacznie szersze. Gravel to rower uniwersalny. Pozwala na sprawne poruszanie się zarówno po utwardzonych, jak i leśnych czy asfaltowych drogach. Oczywiście, w trudnym terenie nie może się równać z rowerem MTB, a na gładkiej drodze nie ma szans w starciu z szosówką, ale jazda na nim, niezależnie od nawierzchni, nie będzie powodować trudności czy dyskomfortu. Ze względu na to jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy lubią pokonywać długie, nieznane trasy. Z gravelem żadna droga nie jest straszna!


Jak wygląda rower gravel?
Nie istnieje jedna, obowiązująca definicja, która pozwalałaby w prosty sposób ująć w ramy rowery gravelowe. Szutrówki nastawione są przede wszystkim na wygodę, ale wiele konkretnych rozwiązań uzależnionych jest od danego producenta. Gravel nie wymusza zachowania mocno wyciągniętej sylwetki. Kąt widelca i rury podsiodłowej jest łagodniejszy niż w szosówkach, co ułatwia manewrowanie na nierównościach i wychodzenie z poślizgów. Budowa ramy stanowi pewnego rodzaju połączenie rozwiązań, które znamy z szosówek, z tymi popularnymi w MTB. Rama roweru pozwala na większą elastyczność w kwestii ogumienia. To rowerzysta decyduje, z jakich opon chce korzystać. Daje możliwość zamontowania szerokiego ogumienia, co znacząco wpływa na możliwości poruszania się po trudniejszym terenie. Mocno obniżony środek suportu wpływa na zachowanie stabilności i ułatwia terenowe manewry. Charakterystycznym elementem graveli jest kierownica – ergonomiczne gięcie pozwala na zwiększenie komfortu jazdy.


Rower poszukiwacza przygód
W rowerze szutrowym można znaleźć szereg dodatkowych mocowań, których próżno szukać w innych typach rowerów. Producenci doskonale przygotowali gravele do montażu bidonów, błotników czy bagażników. To ma sens – uniwersalne gravele coraz chętniej wybierane są przez bikepackersów, którzy chętnie zwiedzają rozmaite tereny, ale nie chcą ograniczać się tylko do najwygodniejszych tras. Odpowiednie mocowanie sakw sprawia, że rower nie jest mocno obciążony, więc poruszanie się po nierównych problemach wcale nie jest problemem.

Gravel to rower, który pomaga podbijać świat. Gotowy na przygodę?Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550