+Dodaj ogłoszenie

Zakup roweru przez internet. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zakup roweru przez internet. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zakupy internetowe stały się od jakiegoś czasu naszą codziennością – nic dziwnego skoro dzięki nim możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, a samych transakcji możemy dokonywać zwykle całodobowo. Poszukiwania roweru na takich stronach jak np. Multibike powinniśmy zacząć od uporządkowania sobie pewnych kwestii.
Cena


W przypadku zakupów online, mamy to szczęście, że zazwyczaj ceny w sklepach internetowych są niższe niż w sklepach stacjonarnych. Szczególnie, gdy są to rowery posezonowe, których nie udało się sprzedać w zaplanowanym czasie. Warto pamiętać także o bieżącym sprawdzaniu wyprzedaży i promocji – możemy wówczas kupić nasz wymarzony model za 50% oryginalnej ceny. Rower nie będzie małą przesyłką, dlatego warto zwrócić uwagę na opcje i ceny dostawy. Często możliwy jest odbiór osobisty, który pozwala nieco zaoszczędzić.


Rower gotowy do jazdy


Pamiętajmy, ze zamawiając rower przez internet, musimy liczyć się z tym, że nie będzie on w pełni złożony i gotowy do jazdy. Warto najpierw dopytać sprzedawcę w jakiej formie przyjedzie do nas przesyłka. Czasem sklepy oferują możliwość złożenia roweru przez fachowca i wysłanie go „w całości’. Warto rozważyć taką opcję, aby mieć pewność, że nasz rower jest dobrze zmontowany.Czy możemy zwrócić rower?


Czasem pomimo dokładnej analizy wybranego modelu, możemy nie być zadowoleni z zakupu. Przed dokonaniem transakcji, warto zorientować się w kwestii ewentualnego zwrotu. Zazwyczaj mamy na to 14 dni od daty zakupu, ale warto wczytać się w regulamin sklepu. Musimy mieć jednak na uwadze, że zwracany rower nie może posiadać śladów użytkowania – kupujemy nowy rower i takiego go zwracamy. Ostatnia ważna kwestia to koszt przesyłki zwrotnej – niektóre sklepy go pokrywają, inne nie. Nie daj się zaskoczyć i sprawdź wcześniej taką informację.

Zakup roweru przez internet to świetne rozwiązanie ze względu na rozbudowany asortyment i korzystne ceny. Sprawdź przed zakupem najważniejsze informacje i znajdź idealny model dla siebie.

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550