+Dodaj ogłoszenie

Szlakiem Lecha, Czecha i Rusa

Szlakiem Lecha, Czecha i Rusa

Przyjemna, średniej długości trasa wiodącą głównie przez pola i lasy.  Pozwala w czasie jednej wyprawy odkryć najciekawsze miejsca krajoznawcze i przyrodnicze na południe od Poznania. Szlak dość dobrze oznakowany, więc łatwy orientacyjnie.

 


 

Tym razem wyjątkowo nie startujemy z Poznania – wycieczkę rozpoczynamy ze stacji PKP w Puszczykowie. Możemy tam bez problemy dotrzeć pociągiem. Zaraz po przekroczeniu torów kolejowych szukamy czerwonego szlaku i kierujemy się w prawo.  Dalej skręcamy w lewo, w ulicę Kosynierów Miłosławskich. Kawałek dalej , gdy nawierzchnia zmienia się w asfaltową, przejeżdżamy przez główną drogę. Następnie skręcamy w lewo, w ruchliwą drogę wojewódzką nr 431.  Po przejechaniu mostu na Warcie, znajdujemy się już na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.

 

Po prawej stronie mijamy punkt widokowy. Następnie skręcamy w prawo, kierując się oznaczeniami czerwonego szlaku pieszego (Pierścień wokół Poznania). Poruszamy się ulicą Kościelną,  mijając po lewej stronie drewniany kościół św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz dzwonnicę w Rogalinku. Po pokonaniu kilku niezbyt przyjemnych, piaszczystych odcinków docieramy do Dębów Rogalińskich. Nadal wybieramy czerwony szlak, aż po ok. 2,5 km dostajemy się do pałacu Raczyńskich.

 

Po przejechaniu przez brukowany, pałacowy dziedziniec, przecinamy ruchliwą drogę nr 430. Następnie jedziemy zgodnie z oznaczeniami czerwonego szlaku,  przez 7,5 km prosto. Po lewej mijamy punkt widokowy, a po prawej kolejne Dęby Rogalińskie. We wsi Daszewice skręcamy w lewo, w asfaltową ulicę Poznańską. Następnie skręcamy w drugą ulicę w prawo. Gdy skończą się wiejskie zabudowania, skręcamy w lewo, w drogę z oznaczeniem żółtego szlaku pieszego. Po ponad 1 km przecinamy ulicę Babicką i wjeżdżamy w ulicę Ożarowską – leśny trakt. Cały czas jedziemy zgodnie ze znakami żółtego szlaku, jadąc doliną Głuszynki na północ. Po 2 km będziemy musieli pokonać piaszczysty odcinek, a za nim przeciąć ruchliwą drogę w Głuszynie. Dalej kierujemy się czerwonym szlakiem rowerowym, który prowadzi wzdłuż ulic Ożarowskiej, Minikowo, św. Antoniego i Starołęckiej. Po ok. 7,5 km docieramy do Ronda Starołęka w Poznania. Jedziemy przez 2 km ulicą Zamenhofa, aż do Ronda Rataje, gdzie wjeżdżamy na wyznaczoną ścieżkę rowerową, która doprowadzi nas aż do końca trasy – poznańskiego Starego Rynku.   

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550