+Dodaj ogłoszenie

Przejażdżka do Puszczykowa

Przejażdżka do Puszczykowa

Trasa bardzo atrakcyjna widokowo i krajoznawczo. Jest bezpieczna i raczej krótka, ale też dość męcząca. W suchym sezonie dedykowana jest raczej właścicielom rowerów o szerokich oponach, bo można spotkać na niej wiele piaszczystych odcinków.

 

Trasa w całości jest doskonale oznakowana – jej przebieg obejmuje główną oś rowerową Poznania, Nadwarciański Szlak Rowerowy i niebieski szlak rowerowy.

 


 

Startujemy z placu Wielkopolskiego – wybieramy ulicę Wolnica, przechodzącą dalej w Małe Garbary. Na skrzyżowaniu z ulicą Garbary dalej jedziemy prosto, a przed mostem Bolesława Krzywoustego zjeżdżamy w dół, w prawo – prowadzi tam ubita, momentami piaszczysta droga bezpośrednio wzdłuż Warty.  Rozpościera się stąd ciekawy widok na oddalającą się katedrę Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim.  Kilkaset metrów dalej przekraczamy ruchliwą ulicę Mostową (Most św. Rocha), a później most Królowej Jadwigi. Za stacją benzynową wybieramy Nadwarciański Szlak Rowerowy i jedziemy nim na południe.  Po 2,5 km przejedziemy pod mostem Przemysła I, a potem czekają nas dwa zakręty: pierwszy w prawo, a następnie w lewo, w niebieski szlak rowerowy.  Dalej po prawej stronie mijamy ogródki działkowe. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i wjeżdżamy do Lasu Dębińskiego.  Po wschodniej stronie mijamy uroczo umiejscowione ujęcie wody Dębina.

 

Z Lasu Dębińskiego wyjeżdżamy na chodnik, który prowadzi wzdłuż wschodniej strony Drogi Dębińskiej.  Po niecałym 1,5 km dostaniemy się do Lubonia, gdzie przejeżdżamy pod autostradą A2. 500 metrów dalej skręcamy w lewo obok sklepu spożywczego – wjeżdżamy w ulicę 3 Maja.

 

Już po 700 m znowu znajdziemy się nad brzegiem Warty. Jedziemy wzdłuż niego bitą drogą przez niecałe 0,5 km, aż dostaniemy się do wału. Tu niestety nie ma możliwości podjazdowych – musimy wnieść rower na wał. Od tego momentu możemy spodziewać się piaszczystych odcinków o różnej długości. Za następnym rozwidleniem skręcamy w lewo (uwaga na piaszczysty odcinek!), a po kilkuset metrach wjeżdżamy na asfalt. Przed wiaduktem skręcamy w prawo, w dół. Następnego zakrętu możemy spodziewać się po ponad 2 km – kierujemy się w lewo. Szerszą, ubitą drogą przejeżdżamy wzdłuż podłużnego zbiornika wodnego Kocie Doły. Tu wkraczamy na teren Wielkopolskiego Parku Narodowego, do rezerwatu „Zalewy Nadwarciańskie”.

 

Brzegiem Warty kierujemy się na południe, a po ok. 5 km, przed parkingiem skręcamy w lewo. Znajdujemy się na utwardzonej drodze, a 800 m dalej skręcamy w prawo, tak, by oddalić się od brzegu Warty. Po niecałych 2 km wjeżdżamy na ulicę Cyryla Ratajskiego w Puszczykowie. Następnie zjeżdżamy w czwarty zakręt w prawo (ulicę Fiedlera), a z niej w lewo, w ulicę Słowackiego. To tu mieści się Muzeum Arkadego Fiedlera.

 

 

Po zwiedzaniu wracamy do głównej drogi. Jedziemy nią 300 m aż do zakrętu w prawo, w ulicę Dworcową. Po kilkuset metrach dojedziemy do dworca kolejowego, a konkretnie do stacji Puszczykówko. Stąd możesz wygodnie wrócić pociągiem do Poznania.    

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550