+Dodaj ogłoszenie

Sieć serwisów, jak ładować, eksploatacja, najczęstsze usterki, gwarancja

Sieć serwisów, jak ładować, eksploatacja, najczęstsze usterki, gwarancja

Rower elektryczny – jak o niego zadbać?

Każdy sprzęt, który ma służyć nam jak najdłużej, wymaga specjalnej pielęgnacji. Odpowiedni sposób użytkowania roweru elektrycznego stanowi nie lada zagwozdkę! Warto wiedzieć, jak odpowiednio zatroszczyć się o swojego elektryka już od pierwszych wspólnych dni.

Bateria to podstawa

Akumulator stanowi serce roweru elektrycznego. To właśnie on sprawia, że jednoślad różni się od innych. Nic więc dziwnego, że powinno się zwrócić na niego szczególną uwagę. Regularne ładowanie jest bardzo istotne, nie tylko dlatego, że w pewnym momencie może niespodziewanie zabraknąć nam energii w czasie wycieczki. Całkowite rozładowywanie akumulatora, na przykład zimą, kiedy rower stoi nieużywany, negatywnie wpływa na stan baterii. Dobrze też zadbać o przechowywanie roweru w odpowiedniej temperaturze. Pozostawienie elektryka na cały dzień w palącym słońcu czy na trzaskającym mrozie może ograniczyć żywotność baterii.

Należy także pamiętać, że nawet najbardziej zadbany akumulator w końcu dokona swojego żywota. Teoretycznie bateria dobrej jakości wystarcza na ok. 500 cykli ładowania. Trzeba więc brać pod uwagę fakt, że po pewnym czasie użytkowania akumulator tak czy siak będzie wymagał wymiany.
Ratunku, naprawa!

Serwisy rowerowe od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością. Niemal w każdej, nawet niedużej miejscowości można znaleźć fachowca, który naprawia tradycyjne rowery. A co z rowerami elektrycznymi? Spokojnie, chociaż elektryki nie są tak popularne jak zwykłe jednoślady, w dużych miastach bez problemu da się znaleźć odpowiedni serwis.

Już przy zakupie roweru warto pomyśleć o ewentualnych usterkach. Decydując się na używany model, należy sprawdzić, czy nadal jest on produkowany – w ten sposób można zapewnić sobie dostęp do ewentualnych części zamiennych. Przy zakupie nowego roweru często możemy liczyć na serwis ze strony producenta. Warto już na wstępie upewnić się, jaką gwarancję oferuje sprzedawca. Rower elektryczny to sprzęt na lata, więc im dłuższa gwarancja, tym lepiej!

Usterka w elektryku

Im bardziej skomplikowany mechanizm, tym więcej rzeczy może się zepsuć, prawda? To sprawia, że rowery elektryczne często budzą pewne wątpliwości. Okazuje się jednak, że rowery elektryczne wcale nie ulegają częstym awariom. Problemy z elektrykami najczęściej wynikają z wypadków, uderzeń lub zaniedbań ze strony użytkownika. Oznacza to, że niektórych usterek zwyczajnie nie da się uniknąć i mogłyby spotkać nas niezależnie od środka lokomocji, a w przypadku pozostałych wystarczy im zapobiegać.Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550