+Dodaj ogłoszenie

Wojskowa – wycieczka przez poligon

Wojskowa – wycieczka przez poligon

Trasa prawdziwie weekendowa – przejazd przez poligon możliwy jest tylko w sobotę i niedzielę! Warto wybrać się na ten niezbyt uczęszczany szlak na północy Poznania. Trasa łatwa, przyjemna, prosta do odnalezienia, jednak zwróć uwagę na jej długość! Zapraszamy na przejażdżkę polnymi-leśnymi ścieżkami i asfaltowymi drogami.

  


Startujemy naprzeciwko dworca kolejowego Poznań Garbary, przy schodach prowadzących na Cytadelę. Kierujemy się na północ, jadąc ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Szelągowskiej, która dalej przechodzi w ulicę Naramowicką. Mijamy ulicę Słowiańską, Serbską, Lechicką i Tyrwacką. Wreszcie skręcamy w prawo, w ulicę Rubież (za kościołem Matki Bożej Częstochowskiej). Kierujemy się znakami niebieskiego szlaku rowerowego, który po chwili skręca na niewielkim rondzie w lewo. Dalej jedziemy za znakami szlaku rowerowego – zjeżdżamy z drogi asfaltowej i wjeżdżamy w gruntową. Prawie kilometr dalej, na skraju lasu skręcamy w lewo,  a po kolejnym kilometrze, zgodnie ze szlakiem, w prawo, w kierunku Warty. Dalej cieszymy się ciszą i spokojem, jadąc wzdłuż brzegu rzeki. Po ok. 4 km mijamy Radojewo.  Dalej jedziemy prosto, chyba, że masz ochotę zobaczyć XIX-wieczny pałac i rezerwat „Kokoryczkowe Wzgórze” – wtedy koniecznie skręć w lewo w kierunku centrum wsi!

 

Po ponad 5 km dojeżdżamy do mostu na Warcie. Musimy z niego skorzystać, aby przedostać się do Murowanej Gośliny. Za mostem skręcamy w lewo na ścieżkę rowerową, wypatrując pomarańczowych znaków szlaku Poznańskiego Ringu. Wjeżdżamy do Biedruska. Cały czas jedziemy wzdłuż głównej, asfaltowej drogi.

 

Po ok. 200 m, za sklepem, odbijamy w lewo. Wkrótce zobaczymy pałac w Biedrusku. Następnie wracamy pod sklep i dalej przemieszczamy się zgodnie ze szlakiem rowerowym. Skręcamy dwukrotnie w prawo, na poligon.  (Przed wjazdem na teren wojskowy warto zobaczyć też opuszczony budynek dawnego kasyna wojskowego.  Żeby je zobaczyć, zanim skręcimy w prawo należy pojechać główną drogą w kierunku Poznania, a następnie za pływalnią skręcić w lewo. Do kasyna, pomiędzy budynkami wojskowymi poprowadzi asfaltowa droga.)

 

Po 3,5 km drogi od wjazdu na poligon po prawej można zobaczyć makietę zamku, a niedaleko za nią, po lewej stronie, ruiny kościoła w Chojnicy. Po prawie 7 km przejeżdżamy przez skrzyżowanie z ulicą Obornicką, a następnie, zgodnie ze szlakiem rowerowym, skręcamy w prawo koło krzyża. Następnie kierujemy się w lewo, zgodnie z oznaczeniami zielonego szlaku rowerowego. Kolejny zakręt w lewo czeka nas przed kościołem Michała Archanioła i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kiekrzu, a później, znów w lewo, skręcamy w piaszczystą ulicę Chojnicką.  Cały czas należy trzymać się zielonego szlaku rowerowego. Za pierwszym przejazdem kolejowym skręcamy w prawo i jedziemy prosto, aż dostaniemy się do południowego krańca Jeziora Strzeszyńskiego.

 

Jadąc po leśnych drogach, po ponad 4 km mijamy stadninę koni. Przejeżdżamy przez skrzyżowanie z ulicą Lechicką, by wreszcie, kilometr dalej, dotrzeć do jeziora Rusałka.

 

Dalej przemieszczamy się wzdłuż brzegu jeziora, a po ok. 700 m mijamy po lewej bar „Halinka”. Tu skręcamy na rozwidleniu w prawo. Cały czas trzymamy się zielonego szlaku rowerowego, którym docieramy do końca Rusałki. Mijamy wiadukt, stadiom Olimpia, korty tenisowe i 150 m dalej skręcamy w prawo. Po przejechaniu pod ulicą Niestachowską, jesteśmy na Sołaczu.

 

Za Parkiem Sołackim przejeżdżamy przez ulice Nad Wierzbakiem i Wielkopolską, aż wjedziemy do Parku Wodziczki. Ścieżki prowadzą nas wzdłuż Bogdanki, aż dotrzemy do ulicy Pułaskiego. Ścieżką rowerową kierujemy się dalej w stronę Alei Niepodległości. Na skrzyżowaniu przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym (w lewo), a po kolejnych 100 m – w prawo. Jesteśmy na mecie!

Biuro obsługi klienta

Masz problem z funkcjonowaniem serwisu? Odezwij się do nas. Pomożemy!
574 140 550